„RISKA Játékos Sportverseny Diákolimpia® Országos Döntő” -Dunaújváros

Március 3-án Dunaújvárosban 144 alsós kisdiák versenyzett 18 fős csapatokban a RISKA Játékos Sportverseny Diákolimpia® Országos Döntőjében.

A dunaújvárosi rendezvényen a legfiatalabbak, azaz az I-II. korcsoportba tartozók mérték össze tudásukat mintegy 10 különféle sor- és váltóversenyszámban, hogy végül a legeredményesebb csapat megszerezze a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet. A hétvégi eseményt a Fejér Megyei Diáksport Egyesület szervezte a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából.

A hétvégi Játékos Sportverseny Diákolimpia® Országos Döntő fantasztikus hangulatban telt.

A szombati küzdelemben az alábbi iskolák szerezték meg a dobogós helyezéseket:
Aranyérem – Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola, Szombathely
Ezüstérem – Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola Tagintézménye, Törökbálint
Bronzérem – Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola, Nagykanizsa

(Magyar Diáksport Szövetség honlapja)

Az országos döntőbe az ország legjobb 8 játékos sportverseny csapata került. Iskolánk csapata nagyon szép versenyzéssel, kitűnő teljesítménnyel, küzdeni akarással a 3. helyezést szerezte meg, így büszkén tudatjuk mindenkivel, hogy ISKOLÁNK CSAPATA AZ ORSZÁG 3. legjobb játékos sportverseny csapata 🙂

A csapat tagjai időt, energiát nem kímélve készültek reggelenként, hétvégenként is. Köszönjük a szülői támogatást, a szurkolást és a rengeteg segítséget, amit a felkészülés során kaptunk.

A versenyen készült fotók a galéria linken érhetők el.

A csapat tagjaiBaglady Kornél, Heiszter Hanna, Hornyák Kristóf, Horváth Dorina, Horváth Katalin, Imrei Boglárka, Kodela Máté, Kovács Léna, Kovács Petra, Liplin Bence, Mózsi Boglárka, Németh Napsugár, Simon Barnabás, Varga Flóra Ramóna, Varga Péter, Zábó Kevin Zsolt, Zadravecz Áron, Zámbó Mihály Péter

Felkészítők: Czimmermann József, Sneff Ferenc, Sneffné Ágoston Mónika, Turbuczné Simon Judit

 

Gratulálunk a csapatnak és felkészítő tanáraiknak!

Pályázatok

Örökös ökoiskola
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Erzsébet-tábor
Határtalanul
Aktív iskola
Akkreditált kiváló Tehetségpont
Pécsi Tudományegyetem
Okosan a pénzzel!
Petőfi 200