Magyar Parasport Napja

„Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni.”

Az Országgyűlés a december 12-i ülésén egyhangúlag megszavazta a Kulturális Bizottság ötpárti kezdeményezését. Hivatalosan is országos napja lett a magyar sportnak, a magyar parasportnak, a magyar diáksportnak, és a magyar siketsportnak. A Magyar Parasport Napját ezentúl minden évben február 22-én ünnepeljük, a dátum választása szimbolikus, hiszen ezen a napon, 1970. február 22-èn alakult meg a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Clubja, a Mozgásjavító Intézmény falai között.

A Magyar Parasport Napja alkalmából a 7. évfolyamos tanulóknak tartott előadást a budapesti Mozgásjavító Általános Iskola címzetes igazgatója, Nádas Pál.

Kapcsolódó galéria

Magyar Parasport Napja

Pályázatok

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Aktív iskola
Petőfi 200
Örökös ökoiskola
Okosan a pénzzel!
Akkreditált kiváló Tehetségpont
Határtalanul
Pécsi Tudományegyetem
Erzsébet-tábor