Európai Diáksport Nap

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) idén szeptember 29-én rendezte meg az Európai Diáksport Napját, amely hazánkban idén közel ezer iskolát és háromszázezer gyereket mozgatott meg.

Az Európai Sporthét eseménysorozat részeként zajló sportnap Európában összesen huszonhat országban zajlott, kétmillió iskolás részvételével. Az Európai Diáksport Napja magyar kezdeményezésből közel tíz év alatt nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé.

A Kőrösi Csoma Sándor-Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye az idén immár negyedik alkalommal csatlakozott a Magyar Diáksport Szövetség felhívására az Európai Diáksport Napja rendezvényhez.

A szeptember 29-én 11,00 órai kezdettel megrendezett esemény célja megismertetni és megszerettetni a mozgás örömét tanulóinkkal.

Programjaink között szerepelt:

• Élménybeszámoló a futás népszerűsítéséről – Szabadics Attila és Szabadicsné Madaras Katalin előadása
  • 2017 méter futás intézményünk valamennyi tanulója részvételével
  • Teremtájfutás Erdősné Németh Ágnes közreműködésével
  • Zumba – Pavelka Andrea, a a Filllesz! Mozgásközpont zumba instruktora vezetésével
  • Spinning – Burján Tamás, a Filllesz! Mozgásközpont spinning instruktora irányításával
  • Aerobik – Magic Ritmo Tánccsoport bemutatója
  • Boksz – Botos András Ökölvívó Akadémia