Péterfy Tanulmányi Verseny

Iskolánk immár 30 éve tantárgyi versenyt szervez a tehetséges tanulóknak minden év tavaszán. A Péterfy Tanulmányi Versenyen kezdetben csak a városi iskolák vettek részt, majd kibővült ez a kör egész Zala megyére. Ma már 18-20 iskola több, mint 400 tanulója indul a megmérettetésen.

Ennek keretében általános műveltségi csapatversenyt hirdetünk az általános iskola 3-4. évfolyamán tanuló diákok részére. A csapatversenyen a feladatok anyanyelvi, matematikai, természetismereti, művészeti és sport témakörhöz kapcsolódnak, amelyek részben a tananyagra épülnek, részben általános tájékozottságot mérnek.

Az 5-6. évfolyamos tanulóknak magyar anyanyelvi 2 fordulós levelezős versenyt rendezünk, majd 20-22 tanulót hívunk az évfolyamonkénti döntőre.

Az angol és német nyelvi társalgási verseny 7. és 8. osztályos tanulók részére egy 45 perces írásbeli kommunikációs tesztből és szövegértési feladatból, valamint egy szóbeli részből áll.

A legeredményesebb tanulókat az ünnepélyes eredményhirdetésen díjazzuk.

Versenykiírás– Péterfy Tanulmányi Verseny

Nevezési lap – Péterfy Tanulmányi Verseny