ALAPÍTVÁNYI BÁL

Az esemény látogatóira vonatkozó szabályok

"A zenés, táncos rendezvény helyszínén továbbra is csak koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött személy tartózkodhat, kivéve az ott foglalkoztatottakat, akik – a helyszínen történő videoklip-forgatáson vagy más audio- vagy videofelvételen statisztaként közreműködők kivételével – koronavírus ellen nem védett személyek is lehetnek. Tilos zenés, táncos rendezvényt koronavírus ellen nem védett személyek számára szervezni, tartani, meghirdetni, arra fellépőket, illetve nézőket toborozni. Maszkot sem a helyszínen foglalkoztatottaknak, sem pedig a zenés, táncos rendezvény résztvevőinek sem kell viselniük. A zenés, táncos rendezvény szervezője, valamint a zenés, táncos rendezvény helyszínének üzemeltetője vagy vezetője, illetve a szervező, az üzemeltető vagy a vezető alkalmazottja köteles annak a személynek a beléptetését megtagadni, valamint a belépését megakadályozni, aki a koronavírus elleni védettségét, vagy az életkorát nem igazolja. A védelmi intézkedés betartatásáról a zenés, táncos rendezvény szervezője, illetve a zenés, táncos rendezvény helyszíne üzemeltetője köteles gondoskodni."