Leendő elsősöknek

Általános iskolai beiratkozás a 2020/2021-es tanévre

Beiratkozás általános iskolába KRÉTA hozzáféréssel (Beiratkozás általános iskolába - BÁI folyamatának gyakorlati bemutatása olyan Gondviselők részére, akik rendelkeznek bármilyen KRÉTA rendszerben Gondviselői hozzáféréssel - videós segédlet elérhető ITT)

A 2020/2021-es tanítási évre történő iskolai beiratkozások szervezését – figyelemmel az országos járványügyi helyzetre – az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III. 25.) határozata a 2020/2021. nevelési, illetve tanévre történő óvodai, valamint általános iskolai beiratkozásról rendkívüli módon szabályozza.

A határozat célja, hogy a járványhelyzet várható alakulására tekintettel az általános iskolai beiratkozások minél előbb és minél kevesebb személyes kontaktussal valósulhassanak meg. Emellett ugyanakkor biztosítani kell a szülők szabad intézményválasztását is.

A beiratkozás során az alábbi eljárásrend érvényes.

Az Oktatási Hivatal 2020. március 1-jéig értesítette a kötelező felvételt biztosító iskolák fenntartóit, és elérhetővé tette számukra a tankötelezettségüket 2020. szeptember 1-jével megkezdeni köteles gyermekek adatait. (A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény. 45. § (8) bek.).

A szülők, gondviselők a beiratkozó gyermek körzeti iskoláját megtalálják az alábbi keresőben: https://kir.hu/korzet

1. Ha a szülőknek nincs ettől eltérő szándéka, a kötelező felvételt biztosító körzetes iskola a gyermeket hivatalból felveszi. Az iskolával való kapcsolatfelvételre a telefonos, elektronikus megkeresést javasoljuk, az adategyeztetés az elektronikus KRÉTA-rendszeren keresztül történik 2020. május 21-éig. A KRÉTA-rendszer működéséről az iskolák honlapjai adnak tájékoztatást. Ha az elektronikus adategyeztetésre semmiképp sem nyílik lehetőség, a rendkívüli helyzetben a 2020/2021-es tanév kezdetekor a megfelelő dokumentumok bemutatására személyesen is sor kerülhet a körzetes iskolában.

2. A körzettel nem rendelkező általános iskola az oda jelentkezők részére a beiratkozást 2020. április 6-április 24. között tartja. Az általános iskola a 2. alpontban foglalt szándéknyilatkozatok alapján folyamatosan – a veszélyhelyzet által megkövetelt egészségügyi szempontokra figyelemmel – elkészíti a beiratkozások időpontjára vonatkozó beosztást, amelyről a szülőt haladéktalanul tájékoztatja. Ezt a KRÉTA-val rendelkező intézmények a KRÉTA segítségével bonyolítják le.

3. A körzettel nem rendelkező általános iskola a gyermek felvételéről legkésőbb 2020. április 27-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét.

4. Ha kötelező felvételt biztosító, körzettel rendelkező általános iskola a felvételi kötelezettsége teljesítése után további felvételi kérelmeket is teljesíteni tud, a jelentkezők szülei április 28 és május 15. között az intézmény elektronikus KRÉTA-felületén adhatják le ilyen irányú kérelmeiket. A kötelező felvételt biztosító általános iskola a körzetébe nem tartozó gyermekek felvételére vonatkozóan 2020. május 21-ig dönt, és erről írásban értesíti a gyermeket nevelő szülőt és az érintett gyermek kötelező felvételét biztosító általános iskola vezetőjét.

KÖTELEZŐ FELVEVŐ KÖRZET – 2020/2021. tanév

Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor Általános Iskola
OM azonosító: 037498

68.sz. őrház, Ádám u., Akós út, Alapy Gáspár u., Almafa u., Árok u., Attila u., Bagolai sor, Bakónaki u., Balatoni u., Barackfa u., Barbalits Lajos u., Bartók Béla u., Bíbic út, Búzavirág u., Cseke Ferenc u., Csokonai u., Csónakház sétány, Dongás u., Édenkert u. Egres út, Életfa út, Eperfa út, Éva út, Farkas Ferenc u., Fácános út, Fecske út, Foglyos út, Fügefa út, Fülemüle út, Fürjes út, Gém út, Gerle út, Hadi u., Hébér u., Honvéd u., Ibolya u., Irtás u., Jázmin park, Kaán Károly u., Kakukk út, Kápolnás u., Kerekalja u., Keresztfai u., Kilátó u., Kisbagolai hegy, Kisbagolai u., Kisberki u., Kis Éden u., Kishegyi út, Kodály Zoltán u., Kökény út, Körtefa út, Krátky István u., Kútvölgyi u., Laktanya u., Levente u., Liszt Ferenc u., Lopótök u., Madách Imre u., Málnás út, Mandulás út, Mária u., Menyét út, Mező Ferenc tér, Mező Ferenc u., Mókus út, Muskátli u., Nyest út, Őrház u., Pipacs u., Platán sor, Postakert, Présház u., Ribiszke út, Rózsa u., Sánci u., Sün út, Semmelweis Ignác u., Szalonka út, Szamócás út, Szedres út, Szekeres József u., Szent Donát út, Szilvafa út, Szőlőskert u., Táborhely u., Táncsics Mihály tér, Tavasz út, Thúry György tér, Tavasz u., Téglagyári u., Teleki u., Thúry György u., Toldi Miklós u., Vaspálya sor, Veréb út, Vörösbegy út, Zala György u., Zemplén Győző u.

Örökös ökoiskola
Akkreditált kiváló Tehetségpont